Bakiye Sorgulama – HGS Sorgulama Nasıl Yapılır?

Köprü ve otoyollardan geçişler ilk olarak para para sistemi uygulanıyordu. Bu sistemin trafiği yavaşlattığı ortaya çıkınca kendiliğinden Geçiş Sistemi OGS ortaya çıktı. Planlanan devingenlik burada da oluşmayınca da bu yolculuk Kartlı Geçiş Sistemi yani KGS devreye girdi. Bu tertibat diğerlerine kıyasla biraz daha devingenlik yaşatsa da, dur-kalk sistemi ortadan kalkmadığı hakkında 2012 yılında şiddetle Geçiş Sistemi yani HGS devreye girdi.

HGS sistemine geçilmesiyle bir arada HGS bakiye sorgulama ve Bakiye Öğrenme Hgs işlemlerinin okunuşu kesinlikle yapılacağı merak ekonomik oldu. HGS bakiye öğrenme ve yükleme konusundaki bazen eksiklikler yüzünden birçok insan yetişkin sıkıntılar yaşadı.

Bu yazımızda, HGS bakiye sorgulama ve HGS bakiye öğrenme işlemleri hakkında sizlere ayrıntılı bilgi vereceğiz. Verilen bilgiler arasında Hgs Bakiye Sorgulama işlemi kesinlikle yapılır, telefondan HGS bakiye öğrenme, PTT HGS bakiye sorgulama ve e-devlet HGS bakiye sorgulama konularına kusursuz olarak hakim olacaksınız.

HGS bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bakiye Öğrenme Hgs az farklı sistem ile yapılabilir. Bunlar arasında PTT şubelerinden sorgulama, banka ve telefon bankacılığı seçenekleri vardır. eş farklı sistem ise öteki tam hep işlemleri gibi e-devlet portalını kullanmaktır. E-Devlet sistemine girebilmek hakkında e-devlet şifresi, internet bankacılığı, hareketli ya da e-imza seçenekleri yeğleme edilebilir. dizge içerisindeki PTT işlemleri menüsünde görev alan, \HGS bakiye Sorgulama\ alanından, ürünün içerisinde bulunan bakiyenin durumu görüntülenir.

E-devlet sistemine erişim imkanı yoksa 444 1 778 ve 0850 460 60 60 numaralı hatlar kullanılarak sorgulama yapılabilir. Bankaların internet şubelerinden okunuşu Hgs Bakiye Sorgulama üretmek mümkündür. Ptt.gov.tr adresinde okunuşu sorgulama üretmek hakkında ayrılmış bir kez alan vardır. Bu adresten işlemlerini yapamayanlar https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/hgs.f adresini okunuşu kullanabilirler.

HGS Bakiyenizi devamlı Sorgulayın!

HGS bakiyeniz bitmiş ya da farkında olmadan kifayetli olan miktarın altına düşmüş olabilir. Böyle durumlarda HGS cezası alırsınız. HGS gişelerinden geçişlerde cezalı duruma düşüldüğü takdirde, belirlenen süre içerisinde bakiye yüklenmesi yahut HGS ürünü satın alınması halinde cezalı geçiş ücreti ödenmez, sadece geçiş tutarı öğrenim edilir. Geçiş ihlali sorgulamak hakkında okunuşu oluşturulan sistemler mevcuttur. Cezalar e-devlet ve PTT üzerinden sorgulanabilir. Sorgulama hakkında e-devlet sisteminde bulunan PTT işlemleri menüsünde \HGS Geçiş İhlali Sorgula\ tikel kullanılır. https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/hgs.f bağlantısından ise plak ile sorgulama üretmek mümkündür. HGS geçiş ihlalleri sisteme, ihlalli geçişin yapılmasının az gündüz sonrasında girilir. Bu nedenle geçiş yapılır yapılmaz sorgulama yapıldığında cezalar görüntülenemez. Sürücülerin geçiş ihlali yaptıktan sonra gözden kaçırdıkları noktalardan biri okunuşu budur. İhlalli geçişin yansımasının ardından, bakiye yüklemesi gerçekleştiğinde geçiş ücreti otomatik olarak düşülür. Sonrası içinse herhangi bir kez problem kalmaz. Bu ücretin zamanında ödenmemesi durumundaysa, cezalı geçiş yansımaya ek eder.

Genel,
Değiştirilme tarihi :
Yorum Bırak